Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | AAK Cup 2013 | Utskriftsdatum | 03 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Karlshamns Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.84 | 1:13.13 | |||||
2 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 35.98 | 1:18.66 | |||||
3 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 38.57 | 1:22.89 | |||||
4 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.30 | 1:23.42 | |||||
5 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 39.55 | 1:24.83 | |||||
6 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 42.89 | 1:29.44 | |||||
7 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 41.91 | 1:29.70 | |||||
8 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 41.32 | 1:31.16 | |||||
9 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 43.23 | 1:31.97 | |||||
10 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.22 | 1:34.45 | |||||
11 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 45.95 | 1:38.91 | |||||
12 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 48.87 | 1:43.12 | |||||
13 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 47.87 | 1:43.98 | |||||
14 | Jens Dreves | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 50.69 | 1:50.22 | |||||
15 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 55.96 | 1:58.77 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.57 | 1:11.99 | |||||
2 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.01 | 1:12.62 | |||||
3 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.04 | 1:14.83 | |||||
4 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 36.05 | 1:17.50 | |||||
5 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 38.74 | 1:20.04 | |||||
6 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.11 | 1:20.58 | |||||
7 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 37.89 | 1:23.28 | |||||
8 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 41.61 | 1:25.27 | |||||
9 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.29 | 1:25.73 | |||||
10 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.78 | 1:28.59 | |||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 42.43 | 1:28.83 | |||||
12 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.85 | 1:33.12 | |||||
13 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 44.96 | 1:34.88 | |||||
14 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 46.58 | 1:36.38 | |||||
15 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.99 | 1:36.83 | |||||
16 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 44.36 | 1:37.57 | |||||
17 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.43 | 1:38.16 | |||||
18 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 46.24 | 1:41.10 | |||||
19 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 49.38 | 1:43.71 | |||||
20 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 56.69 | 2:05.35 | |||||
21 | Emma Karlberg | 2002 | Ronneby Simsällskap | 58.97 | 2:08.97 | |||||
- | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Erneland | 2002 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.42 | 1:03.50 | |||||
2 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.56 | 1:03.84 | |||||
3 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.58 | 1:11.95 | |||||
4 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 35.28 | 1:14.95 | |||||
5 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.22 | 1:15.32 | |||||
6 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.28 | 1:17.38 | |||||
7 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.88 | 1:22.40 | |||||
8 | Samuel Håkansson | 2000 | Ronneby Simsällskap | 54.10 | 2:00.07 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 30.50 | 1:04.84 | |||||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.69 | 1:05.74 | |||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 32.24 | 1:06.52 | |||||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.57 | 1:06.95 | |||||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.40 | 1:07.35 | |||||
6 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 32.46 | 1:07.99 | |||||
7 | Julia Bengtsson | 1999 | Osby Simsällskap | 32.72 | 1:09.82 | |||||
8 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.12 | 1:12.53 | |||||
9 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 35.16 | 1:14.14 | |||||
10 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 35.53 | 1:14.97 | |||||
11 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 36.04 | 1:16.62 | |||||
12 | Hanna Svensson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 36.36 | 1:19.53 | |||||
13 | Annie Zetterstrand | 1999 | Åhus Simsällskap | 38.08 | 1:21.09 | |||||
14 | Linn Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 39.48 | 1:23.31 | |||||
15 | Emelie Briskog | 1999 | Karlshamns Simklubb | 39.08 | 1:24.50 | |||||
16 | Maja Olsson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 40.60 | 1:25.10 | |||||
17 | Emma Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 40.12 | 1:25.44 | |||||
18 | Tilda Palm | 2000 | Åhus Simsällskap | 40.26 | 1:27.72 | |||||
19 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 43.50 | 1:32.40 | |||||
20 | Malou Gustavsson | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 41.97 | 1:35.30 | |||||
21 | Amanda Åkerblom | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 54.94 | 2:00.66 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 26.30 | 54.69 | |||||
2 | Alfred Ahlberg | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 27.51 | 57.79 | |||||
3 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 28.27 | 58.25 | |||||
4 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 28.13 | 59.15 | |||||
5 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 28.96 | 1:00.20 | |||||
6 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 29.67 | 1:02.66 | |||||
7 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 30.24 | 1:03.45 | |||||
8 | Felix Elmgren | 1994 | Hvetlanda Simsällskap | 31.46 | 1:06.19 | |||||
9 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 31.74 | 1:06.73 | |||||
10 | Jim Kruse | 1987 | Karlshamns Simklubb | 32.91 | 1:08.29 | |||||
11 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 35.24 | 1:15.47 | |||||
12 | Martin Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 36.53 | 1:17.24 | |||||
13 | Tobias Svensson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 39.64 | 1:25.64 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 31.05 | 1:04.35 | |||||
2 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 31.41 | 1:05.63 | |||||
2 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 30.65 | 1:05.63 | |||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 32.00 | 1:06.08 | |||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 31.46 | 1:06.41 | |||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.32 | 1:07.44 | |||||
7 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 32.09 | 1:07.83 | |||||
8 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 32.08 | 1:09.47 | |||||
9 | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 31.39 | 1:09.48 | |||||
10 | Annelie Månsson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 32.74 | 1:11.28 | |||||
11 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 34.10 | 1:12.59 | |||||
12 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 35.52 | 1:13.63 | |||||
13 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 35.45 | 1:14.01 | |||||
14 | Elina Svensson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 34.88 | 1:14.70 | |||||
15 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 35.42 | 1:14.73 | |||||
16 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.87 | 1:15.20 | |||||
17 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 37.36 | 1:19.15 | |||||
18 | Rianne Dreves | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 40.25 | 1:26.02 | |||||
- | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 45.18 | ||||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 45.49 | ||||||
3 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.92 | ||||||
4 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 50.03 | ||||||
5 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 51.54 | ||||||
6 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 51.63 | ||||||
7 | Jens Dreves | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 54.00 | ||||||
8 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 55.75 | ||||||
9 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 55.83 | ||||||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 56.57 | ||||||
11 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 56.99 | ||||||
12 | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 1:00.24 | ||||||
13 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 1:06.46 | ||||||
14 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:07.90 | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.28 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 43.74 | ||||||
3 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 44.18 | ||||||
4 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 47.54 | ||||||
5 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 48.37 | ||||||
6 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 48.41 | ||||||
7 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.45 | ||||||
8 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.46 | ||||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 49.19 | ||||||
10 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.94 | ||||||
11 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 49.99 | ||||||
12 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 50.57 | ||||||
13 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 53.74 | ||||||
14 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 53.94 | ||||||
15 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 54.18 | ||||||
16 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 57.99 | ||||||
17 | Thindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 59.72 | ||||||
18 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:00.41 | ||||||
19 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:00.61 | ||||||
20 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 1:00.67 | ||||||
21 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 1:00.69 | ||||||
22 | Emma Karlberg | 2002 | Ronneby Simsällskap | 1:01.95 | ||||||
23 | Wilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 1:10.93 | ||||||
- | Thea Tengius | 2003 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Matilda Olsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 35.69 | 1:17.81 | |||||
2 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.37 | 1:22.09 | |||||
3 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 38.04 | 1:22.77 | |||||
4 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 43.27 | 1:35.75 | |||||
5 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 49.59 | 1:45.56 | |||||
6 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 53.19 | 1:50.63 | |||||
- | Samuel Håkansson | 2000 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.71 | 1:22.47 | |||||
2 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 39.68 | 1:24.92 | |||||
3 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 39.67 | 1:26.10 | |||||
4 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.18 | 1:27.68 | |||||
5 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 40.53 | 1:28.54 | |||||
6 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 43.19 | 1:31.40 | |||||
7 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 44.27 | 1:31.89 | |||||
8 | Julia Bengtsson | 1999 | Osby Simsällskap | 43.59 | 1:32.91 | |||||
9 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 45.02 | 1:36.84 | |||||
10 | Hanna Svensson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 45.30 | 1:40.08 | |||||
11 | Annie Zetterstrand | 1999 | Åhus Simsällskap | 47.63 | 1:41.15 | |||||
12 | Emma Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 50.06 | 1:47.80 | |||||
13 | Linn Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 50.62 | 1:48.50 | |||||
14 | Emelie Briskog | 1999 | Karlshamns Simklubb | 50.68 | 1:48.97 | |||||
15 | Maja Olsson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 53.64 | 1:53.61 | |||||
16 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 54.91 | 2:00.13 | |||||
17 | Amanda Åkerblom | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 1:05.28 | 2:20.50 | |||||
- | Malou Gustavsson | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.32 | 1:13.48 | |||||
2 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.13 | 1:21.78 | |||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.26 | 1:22.70 | |||||
4 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 39.31 | 1:22.76 | |||||
5 | Alfred Ahlberg | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 39.00 | 1:23.45 | |||||
6 | Jim Kruse | 1987 | Karlshamns Simklubb | 40.04 | 1:26.67 | |||||
7 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 41.70 | 1:29.89 | |||||
8 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 43.40 | 1:31.23 | |||||
9 | Martin Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 46.83 | 1:41.56 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.14 | 1:20.73 | |||||
2 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 38.70 | 1:22.22 | |||||
3 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 40.50 | 1:26.89 | |||||
4 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.54 | 1:27.28 | |||||
5 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 42.20 | 1:27.60 | |||||
6 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 41.48 | 1:27.93 | |||||
7 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 41.71 | 1:28.62 | |||||
8 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 42.08 | 1:28.99 | |||||
9 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 41.76 | 1:29.54 | |||||
10 | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 42.01 | 1:30.40 | |||||
11 | Annelie Månsson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 42.33 | 1:30.78 | |||||
12 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 44.17 | 1:32.55 | |||||
13 | Rianne Dreves | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 48.01 | 1:39.15 | |||||
14 | Elina Svensson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 47.14 | 1:41.42 | |||||
15 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 47.64 | 1:42.39 | |||||
Gren 13, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kss Lag 6 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 2:52.56 | ||||||
Isak Axelsson | 2002 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 42.67 | 1:29.80 | |||||||
Sarah Palmgren | 2001 | 46.78 | 2:16.58 | |||||||
Axel Auer | 2003 | 35.98 | 2:52.56 | |||||||
2 | Ksls | 2001 | Kristianstads SLS | 3:03.52 | ||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 50.07 | 50.07 | |||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 48.70 | 1:38.77 | |||||||
Ahmed Sadoon | 2002 | 43.72 | 2:22.49 | |||||||
Astrid Olsson | 2002 | 41.03 | 3:03.52 | |||||||
3 | Hvetlanda Mix | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 3:32.06 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 54.21 | 54.21 | |||||||
Thea Lindman | 2003 | 53.09 | 1:47.30 | |||||||
Jens Dreves | 2002 | 59.26 | 2:46.56 | |||||||
Albin Malmberg | 2002 | 45.50 | 3:32.06 | |||||||
- | Kss Lag 5 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kss Lag 2 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 5:11.13 | ||||||
Viktor Cado | 1999 | 35.66 | 1:15.57 | 1:15.57 | ||||||
Elias Kromnow | 1999 | 38.42 | 1:22.26 | 2:37.83 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 36.09 | 1:20.38 | 3:58.21 | ||||||
Tea Gladher | 2000 | 32.93 | 1:12.92 | 5:11.13 | ||||||
2 | Kss Lag 3 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 6:26.60 | ||||||
Viktoria Sisins | 2002 | 51.86 | 1:45.03 | 1:45.03 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 50.08 | 1:46.26 | 3:31.29 | ||||||
Linn Andersson | 2000 | 37.53 | 1:25.92 | 4:57.21 | ||||||
Jakob Werner | 2000 | 41.99 | 1:29.39 | 6:26.60 | ||||||
Gren 15, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kss Lag 4 | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 4:40.05 | ||||||
Alfred Ahlberg | 1996 | 32.34 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Tina Njezic | 1997 | 38.17 | 1:21.94 | 2:30.10 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 33.38 | 1:14.50 | 3:44.60 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 26.45 | 55.45 | 4:40.05 | ||||||
2 | Lag 8 Karlshamn | 1995 | Karlshamns Simklubb | 5:02.72 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 35.36 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Jonas Hansson | 1996 | 37.63 | 1:21.96 | 2:36.29 | ||||||
Lina Hörnbäck | 1996 | 35.02 | 1:18.01 | 3:54.30 | ||||||
Jim Kruse | 1987 | 32.33 | 1:08.42 | 5:02.72 | ||||||
3 | Osby Simsällskap | 1991 | Osby Simsällskap | 5:10.73 | ||||||
Sverre van Brink | 1998 | 35.22 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 39.82 | 1:27.01 | 2:39.13 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 39.17 | 1:31.59 | 4:10.72 | ||||||
Andreas Nordh | 1991 | 28.32 | 1:00.01 | 5:10.73 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 40.75 | ||||||
2 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.43 | ||||||
3 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 44.43 | ||||||
4 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 44.44 | ||||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 45.63 | ||||||
6 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 46.29 | ||||||
7 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 46.69 | ||||||
8 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 49.78 | ||||||
9 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 50.47 | ||||||
10 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 52.17 | ||||||
11 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 55.32 | ||||||
12 | Theodor Olsson | 2004 | Karlshamns Simklubb | 56.64 | ||||||
13 | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 1:00.50 | ||||||
- | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 39.00 | ||||||
2 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 41.83 | ||||||
3 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 41.91 | ||||||
4 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 42.40 | ||||||
5 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.13 | ||||||
6 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 43.35 | ||||||
7 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.62 | ||||||
8 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 44.25 | ||||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 44.71 | ||||||
10 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 47.39 | ||||||
11 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.11 | ||||||
12 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.31 | ||||||
13 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 49.48 | ||||||
14 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 50.99 | ||||||
15 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 51.01 | ||||||
16 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 51.22 | ||||||
17 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 51.42 | ||||||
18 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 53.55 | ||||||
19 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 54.37 | ||||||
20 | Thindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 57.10 | ||||||
21 | Wilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 1:04.79 | ||||||
- | Isabelle Erneland | 2002 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 36.31 | 1:15.95 | |||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 37.33 | 1:17.66 | |||||
3 | Andreas Wilson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 39.85 | 1:22.88 | |||||
4 | Tobias Eringstam | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 43.87 | 1:27.34 | |||||
5 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 42.69 | 1:28.58 | |||||
6 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 43.44 | 1:29.44 | |||||
7 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 47.56 | 1:37.70 | |||||
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.37 | 1:12.68 | |||||
2 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 37.20 | 1:17.31 | |||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.49 | 1:20.08 | |||||
4 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 38.87 | 1:20.67 | |||||
5 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 39.43 | 1:21.78 | |||||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 40.12 | 1:23.29 | |||||
7 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 40.88 | 1:24.27 | |||||
8 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.14 | 1:25.80 | |||||
9 | Julia Bengtsson | 1999 | Osby Simsällskap | 42.04 | 1:28.18 | |||||
10 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 44.30 | 1:29.17 | |||||
11 | Emelie Briskog | 1999 | Karlshamns Simklubb | 45.34 | 1:33.37 | |||||
12 | Annie Zetterstrand | 1999 | Åhus Simsällskap | 46.76 | 1:37.42 | |||||
13 | Linn Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 46.36 | 1:38.11 | |||||
14 | Emma Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 51.73 | 1:44.68 | |||||
15 | Hanna Svensson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 50.60 | 1:44.94 | |||||
16 | Maja Olsson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 53.49 | 1:49.97 | |||||
17 | Erica Engström | 1999 | Osby Simsällskap | 56.03 | 1:53.00 | |||||
- | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.41 | 1:08.70 | |||||
2 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.66 | 1:12.04 | |||||
3 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 35.68 | 1:12.59 | |||||
4 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 36.09 | 1:13.34 | |||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 35.28 | 1:15.91 | |||||
6 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.41 | 1:18.63 | |||||
7 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 41.62 | 1:25.64 | |||||
8 | Tobias Svensson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 47.74 | 1:38.91 | |||||
Gren 21, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 34.97 | 1:12.61 | |||||
2 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.99 | 1:13.84 | |||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.53 | 1:14.02 | |||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 36.60 | 1:14.42 | |||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 36.40 | 1:16.45 | |||||
6 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 37.75 | 1:16.91 | |||||
7 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 39.05 | 1:19.54 | |||||
8 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 38.45 | 1:21.45 | |||||
9 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 40.68 | 1:22.58 | |||||
10 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 39.43 | 1:23.41 | |||||
11 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.21 | 1:24.84 | |||||
12 | Annelie Månsson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 40.81 | 1:26.11 | |||||
13 | Elina Svensson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 42.86 | 1:30.23 | |||||
14 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 43.57 | 1:30.52 | |||||
15 | Rianne Dreves | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 45.83 | 1:33.90 | |||||
16 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 47.62 | 1:36.60 | |||||
- | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 39.73 | ||||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 42.37 | ||||||
3 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.49 | ||||||
4 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 43.93 | ||||||
5 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 50.64 | ||||||
6 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 55.81 | ||||||
7 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 56.46 | ||||||
8 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 58.05 | ||||||
9 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 58.15 | ||||||
10 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 58.54 | ||||||
11 | Jens Dreves | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
- | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 38.44 | ||||||
2 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 40.80 | ||||||
3 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 41.77 | ||||||
4 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.02 | ||||||
5 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 43.94 | ||||||
6 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 44.72 | ||||||
7 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 46.30 | ||||||
8 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 46.99 | ||||||
9 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.27 | ||||||
10 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 50.60 | ||||||
11 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 50.73 | ||||||
12 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 54.80 | ||||||
13 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 54.99 | ||||||
14 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 58.40 | ||||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 32.93 | 1:13.20 | |||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.60 | 1:14.52 | |||||
3 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 43.49 | 1:37.61 | |||||
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 34.26 | 1:13.87 | |||||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.29 | 1:19.80 | |||||
3 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.78 | 1:22.87 | |||||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.46 | 1:23.21 | |||||
5 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 38.33 | 1:24.02 | |||||
6 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 37.11 | 1:28.07 | |||||
7 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 38.94 | 1:28.92 | |||||
8 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 41.75 | 1:35.28 | |||||
9 | Emelie Briskog | 1999 | Karlshamns Simklubb | 46.60 | 1:46.61 | |||||
10 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 46.81 | 1:47.74 | |||||
11 | Emma Svensson | 1999 | Åhus Simsällskap | 51.16 | 1:55.27 | |||||
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 27.90 | 1:00.01 | |||||
2 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.65 | 1:08.24 | |||||
3 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 32.48 | 1:10.23 | |||||
4 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 32.77 | 1:17.26 | |||||
5 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.84 | 1:19.70 | |||||
6 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 37.55 | 1:22.92 | |||||
7 | Felix Elmgren | 1994 | Hvetlanda Simsällskap | 40.17 | 1:27.46 | |||||
8 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 41.00 | 1:29.99 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.61 | 1:11.93 | |||||
2 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 32.56 | 1:12.43 | |||||
3 | Martina Lomnitz | 1995 | Karlshamns Simklubb | 34.42 | 1:14.05 | |||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.25 | 1:15.10 | |||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.72 | 1:17.71 | |||||
6 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.29 | 1:20.13 | |||||
7 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 37.30 | 1:23.79 | |||||
8 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 40.72 | 1:27.95 | |||||
9 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 39.09 | 1:31.38 | |||||
Gren 28, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kss Lag 5 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 2:28.74 | ||||||
Erik Kromnow | 2001 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 36.47 | 1:11.97 | |||||||
Isak Axelsson | 2002 | 40.42 | 1:52.39 | |||||||
Sofia Nilsson | 2001 | 36.35 | 2:28.74 | |||||||
2 | Kss Lag 6 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 2:47.21 | ||||||
Axel Auer | 2003 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Emma Ljungcrantz | 2001 | 39.36 | 1:17.42 | |||||||
Oscar Bergelin | 2001 | 38.20 | 1:55.62 | |||||||
Matilda Lundström | 2001 | 51.59 | 2:47.21 | |||||||
3 | Ksls | 2001 | Kristianstads SLS | 2:52.95 | ||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 42.70 | 1:22.81 | |||||||
Herman Modig | 2003 | 45.41 | 2:08.22 | |||||||
Astrid Olsson | 2002 | 44.73 | 2:52.95 | |||||||
4 | Hvetlanda Mix | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 3:08.21 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Pontus Fransson | 2003 | 47.13 | 1:34.76 | |||||||
Albin Malmberg | 2002 | 46.78 | 2:21.54 | |||||||
Thea Lindman | 2003 | 46.67 | 3:08.21 | |||||||
Gren 29, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kss Lag 2 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 4:50.95 | ||||||
Viktor Cado | 1999 | 30.98 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
Tea Gladher | 2000 | 35.30 | 1:16.67 | 2:23.50 | ||||||
Elias Kromnow | 1999 | 35.61 | 1:14.37 | 3:37.87 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 33.27 | 1:13.08 | 4:50.95 | ||||||
2 | Kss Lag 3 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 5:42.55 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 35.11 | 1:15.68 | 1:15.68 | ||||||
Alicia Olsson | 2001 | 41.43 | 1:30.75 | 2:46.43 | ||||||
Sarah Palmgren | 2001 | 46.08 | 1:39.34 | 4:25.77 | ||||||
Tobias Eringstam | 1999 | 36.47 | 1:16.78 | 5:42.55 | ||||||
Gren 30, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kss Lag 1 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 4:19.69 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 31.56 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Sebastian Karlsson | 1993 | 31.06 | 1:07.32 | 2:15.46 | ||||||
Tina Njezic | 1997 | 31.69 | 1:09.01 | 3:24.47 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 26.57 | 55.22 | 4:19.69 | ||||||
2 | Lag 1 Karlshamn | 1997 | Karlshamns Simklubb | 4:24.95 | ||||||
Annelie Månsson | 1996 | 32.53 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Jonas Hansson | 1996 | 28.71 | 1:00.51 | 2:11.42 | ||||||
Jim Kruse | 1987 | 32.15 | 1:08.60 | 3:20.02 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 30.25 | 1:04.93 | 4:24.95 | ||||||
3 | Osby Simsällskap | 1991 | Osby Simsällskap | 4:28.79 | ||||||
Andreas Nordh | 1991 | 29.01 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Sverre van Brink | 1998 | 30.32 | 1:03.19 | 2:03.31 | ||||||
Julia Bengtsson | 1999 | 33.33 | 1:11.20 | 3:14.51 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 34.40 | 1:14.28 | 4:28.79 | ||||||
4 | Kss Lag 8 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 4:32.85 | ||||||
Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 28.54 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Yara Waked | 1998 | 36.73 | 1:16.33 | 2:15.99 | ||||||
Linn Andersson | 2000 | 33.48 | 1:11.68 | 3:27.67 | ||||||
Alexander Ström | 1998 | 30.58 | 1:05.18 | 4:32.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2013 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:13 |